ქართული სპორტის
სტატისტიკა
 
 
ევროპის ჩემპიონები
 
სულ: 214
ალექსი აბუთიძე
მკლავჭიდი
1
0
2
ამბაკო ავალიანი
ძიუდო
1
0
0
ზურაბ აზმაიფარაშვილი
ჭადრაკი
1
0
2
ნატალია ანისიმოვა
აკრობატიკა
8
6
0
ბორის ანტონოვი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
2
0
1
ქეთევან არახამია-გრანტი
ჭადრაკი
3
3
1
გიორგი ასანიძე
ძალოსნობა
5
2
1
ალისა ასიტაშვილი
კალათბურთი
2
0
0
დავით ასუმბანი
ძიუდო
1
0
0
თეიმურაზ აფხაზავა
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
4
0
2
იოსებ ახალბედაშვილი
სამბო
2
0
5
გივი ახვლედიანი
ფრენბურთი
2
0
0
ნიკოლოზ ბაბილაშვილი
სამბო
1
1
6
გრიგოლ ბაინდურაშვილი (ბაინდუროვი)
ძიუდო
3
0
1
გელა ბარათაშვილი
სამბო
1
1
1
ემზარ ბედინეიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
1
ლევან ბერიანიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
2
2
ზარბეგ ბერიაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
4
2
1
მალხაზ ბერუაშვილი
სამბო
3
0
0
ბექა ბერძენიშვილი
სამბო
1
0
4
გელა ბეწუაშვილი
მკლავჭიდი
2
1
3
გურამ ბიგანიშვილი
აფროსნობა
1
0
0
ვახტანგ ბლაგიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
5
0
0
ომარ ბლიაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
2
0
დავით ბოდაველი
ძიუდო
1
1
1
მინდია ბოდაველი
ძიუდო
3
2
5
ონისე ბუღაძე
ძიუდო
1
0
0
ვილენ გაბრავა
მკლავჭიდი
4
3
3
ირაკლი გამთენაძე
მკლავჭიდი
2
3
4
ვანო გამხიტაშვილი
სამბო
1
7
4
ჯაბა გეთიაშვილი
მკლავჭიდი
2
3
6
ფრიდონ გიგანი
ძიუდო
1
0
0
გურამ გიგოლაშვილი
მკლავჭიდი
2
1
2
მიხეილ გიორგაძე
წყალბურთი
3
0
1
ინგა გიორგობიანი
აკრობატიკა
8
6
0
ლაშა გიუნაშვილი
ძიუდო
1
0
0
დავით გობეჯიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
4
1
1
გურამ გოგოლაური
ძიუდო
2
2
2
ზვიად გოგოჭური
ძიუდო
3
0
0
გიორგი გოგშელიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
3
5
ანასტასია გოტფრიდი
ძალოსნობა
4
1
0
მაია გუბიევა
სასტენდო და ტყვიის სროლა
2
1
1
ზაზა გუგენიშვილი
მკლავჭიდი
2
1
1
ერეკლე გურჩიანი
მკლავჭიდი
12
7
7
ლაშა გუჯეჯიანი
ძიუდო
4
1
2
ზაზა დაბრუნდაშვილი
ძიუდო
1
0
0
ალექსი დავითაშვილი
ძიუდო
2
2
6
რევაზ დავითაძე
ძალოსნობა
2
1
0
ზურაბ დათუნაშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
2
1
0
ვლადიმერ დგებუაძე
ძიუდო
2
0
1
ნიკოლოზ დერიუგინი
კალათბურთი
2
0
2
ალექსანდრე დოხტურიშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
0
ირინა დრიაევა
მკლავჭიდი
2
0
2
ნინო დუმბაძე
მძლეოსნობა
2
0
1
ლევან ებანოიძე
სუმო
2
0
2
გიორგი ედიშერაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
0
ქრისტინე ესებუა
მშვილდოსნობა
1
1
2
გიორგი ვაზაგაშვილი
ძიუდო
2
2
5
ჯანგულ ვიბლიანი
მკლავჭიდი
6
7
0
ზურაბ ზვიადაური
ძიუდო
4
3
2
მორის თადუმაძე
ძიუდო
1
0
0
ლევან თედიაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
10
1
0
გიორგი თენაძე
ძიუდო
1
0
3
კობა თოდაძე
მკლავჭიდი
5
1
2
ზაზა თურმანიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
1
ირაკლი თურმანიძე
ძალოსნობა
1
1
2
მურთაზ თურქია
სამბო
1
0
1
გურამ თუშიშვილი
ძიუდო
2
0
0
თამაზ იმნაიშვილი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
8
3
4
გიორგი კანდელაკი
კრივი
2
1
0
ვაჟა კაჭარავა
ფრენბურთი
3
0
2
თეოდორა კახიანი
ფარიკაობა
1
0
0
კახი კახიაშვილი
ძალოსნობა
2
1
0
ზაზა კედელაშვილი
ძიუდო
7
0
0
დავით კვაჭაძე
კრივი
1
0
0
გენადი კვიკვინია
მკლავჭიდი
15
2
2
მანუჩარ კვირველია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
1
3
ნანა კიკილაშვილი
აკრობატიკა
2
2
2
ანზორ კიკნაძე
ძიუდო
4
2
3
კონსტანტინე კობერიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
0
რობერტ კობლიაშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
1
1
უშანგი კუზანაშვილი
სამბო
6
3
4
მამუკა კურდღელაშვილი
სამბო
3
5
1
კობა კურტანიძე
ძიუდო
3
0
1
ელდარ (ლუკა) კურტანიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
7
5
5
ნიკო კუცია
სამბო
1
4
7
რევაზ ლაშხი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
1
0
თინათინ ლეკვეიშვილი
ცურვა
1
1
1
თემურ ლიპარტაშვილი
მკლავჭიდი
3
5
4
ვარლამ ლიპარტელიანი
ძიუდო
10
7
8
მევლუდ ლობჟანიძე
ძიუდო
1
0
0
შოთა ლომიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
4
3
0
დავით ლორიაშვილი
სამბო
4
1
3
ხათუნა ლორიგი (ქვრივიშვილი)
მშვილდოსნობა
3
0
1
ქეთევან ლოსაბერიძე
მშვილდოსნობა
7
0
0
რევაზ ლუტიძე
მკლავჭიდი
3
0
1
სვეტლანა მაკარიჩევა
აკრობატიკა
6
0
0
ვაჟა მარგველაშვილი
ძიუდო
3
0
1
ფირუზ მარგიანი
ძიუდო
1
0
0
უშანგი მარგიანი
ძიუდო
2
1
1
დავით მარგოშვილი
ძიუდო
1
3
0
დავით (დათო) მარსაგიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
2
1
3
ანზორ (ფირუზ) მარტყოფლიშვილი
ძიუდო
1
0
0
ლევან მატიაშვილი
ძიუდო
2
1
3
როინ მაღალთაძე
ძიუდო
1
0
0
მევლუდ მელაძე
სამბო
1
1
1
ჯიმშერ (ჯიმი) მერაბიშვილი
მკლავჭიდი
5
2
0
მიხეილ მესხი
ფეხბურთი
1
0
0
ნოდარ მეტრეველი
სამბო
1
1
1
ალექსანდრე მეტრეველი
ჩოგბურთი
2
0
0
სლავა მეტრეველი
ფეხბურთი
1
0
0
გიორგი მეშვილდიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
1
7
გურამ მინაშვილი
კალათბურთი
4
1
1
რევაზ მინდორაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
3
3
2
შოთა მიშველიძე
ძალოსნობა
2
1
1
მანანა მნათობიშვილი
აკრობატიკა
2
2
2
ნოდარ მოდებაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
0
შოთა მორჩილაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
1
2
ანატოლი მოშიაშვილი
მძლეოსნობა
1
0
1
ამირან მუზაევი
ძიუდო
2
0
2
ჯონდო მუზაშვილი
სამბო
4
0
2
ჯემალ მჭედლიშვილი
სამბო
4
0
0
დავით ნადარაია
ძიუდო
1
0
0
ზაზა ნადირაძე
კანოე
1
1
1
თამაზ ნამგალაური
ძიუდო
4
0
2
ხათუნა ნარიმანიზე
მშვილდოსნობა
1
1
3
ნატო ნასარიძე
მშვილდოსნობა
2
0
0
გია ნაცვლიშვილი
სამბო
1
1
0
ლევან ნახუცრიშვილი
სამბო
2
7
2
ბორის ნიკიტინი
ცურვა
1
1
1
ჯიბილო ნიჟარაძე
ძიუდო
3
2
3
რამაზ ნოზაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
1
2
როინ ნოზაძე
მკლავჭიდი
1
0
1
ამირან ობგაიძე
ძიუდო
1
0
0
ირინა ოვოიანი
აკრობატიკა
2
6
0
გივი ონაშვილი
ძიუდო
3
3
3
ადამ ოქრუაშვილი
ძიუდო
8
4
6
ნინო ოძელაშვილი
სამბო
2
4
4
მირიან პავლიაშვილი
სამბო
2
1
5
ამირან პაპინაშვილი
ძიუდო
6
2
6
გიორგი პაპუნაშვილი
ძიუდო
1
0
0
გენო პეტრიაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
2
1
6
დავით პოღოსიანი
თავისუფალი ჭიდაობა
2
0
1
ლევან პოღოსიანი
მკლავჭიდი
2
2
0
ლევან ჟორჟოლიანი
ძიუდო
1
3
2
ტარიელ ჟღენტი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
10
3
1
გიორგი რევაზიშვილი
ძიუდო
2
3
5
ზებედა რეხვიაშვილი
ძიუდო
4
0
3
ლევან საგინაშვილი
მკლავჭიდი
6
4
0
ზურაბ საკანდელიძე
კალათბურთი
6
0
3
ნინო სალუქვაძე
სასტენდო და ტყვიის სროლა
12
7
6
დავით სამუშია
მკლავჭიდი
1
1
2
ვეფხია სამხარაძე
მკლავჭიდი
5
8
1
ლევან სანაძე
მძლეოსნობა
1
1
1
ვიქტორ სანეევი
მძლეოსნობა
10
2
0
თამაზ საღლიანი
მკლავჭიდი
2
1
0
ვლადიმერ სვეტილკო
ძალოსნობა
1
1
1
დავით სვიმონიშვილი
სამბო
2
1
1
ამირან სხიერელი
კალათბურთი
2
0
0
ლაშა ტალახაძე
ძალოსნობა
8
0
0
ნუგზარ ტატალაშვილი
ძიუდო
5
3
4
ამირან ტოტიკაშვილი
ძიუდო
3
0
2
ვლადიმერ უგრეხელიძე
კალათბურთი
2
1
1
ქრისტინე ფალასინიდი
სინქრონული ცურვა
1
0
1
გურამ ფერსელიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
0
მინდია ფეტვიაშვილი
მკლავჭიდი
2
1
0
შენგელი ფიცხელაური
ძიუდო
2
3
3
ალექსი ფრეწუაშვილი
მკლავჭიდი
4
5
2
შალვა ქარდავა
ძიუდო
3
0
2
დავით ქევხიშვილი
ძიუდო
3
3
3
შოთა ქველიაშვილი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
2
2
0
ანზორ ქიბროწაშვილი
ძიუდო
4
5
2
მიხეილ ქორქია
კალათბურთი
2
2
1
ოთარ ქორქია
კალათბურთი
3
1
1
ბექა ღვინიაშვილი
ძიუდო
1
1
2
პაატა ღვინიაშვილი
სამბო
2
3
0
ლაშა შავდათუაშვილი
ძიუდო
8
2
4
დიმიტრი (დიტო) შანიძე
ძალოსნობა
3
9
0
მაია შილაკაძე
აკრობატიკა
2
2
2
გრიგოლ შინჯიკაშვილი
ძიუდო
1
0
0
ბეთქილ შუკვანი
ძიუდო
1
1
0
მაია ჩიბურდანიძე
ჭადრაკი
13
3
1
ვახტანგ ჩიდრაშვილი
სამბო
8
2
0
ფარნაოზ ჩიკვილაძე
ძიუდო
1
3
1
რაფაელ ჩიმიშკიანი
ძალოსნობა
9
3
0
ზვიად ჩინჩალაძე
სამბო
1
1
6
გიორგი ჩოგოვაძე
წყალში ხტომა
2
0
1
არჩილ ჩოხელი
სამბო
2
4
12
გივი ჩოხელი
ფეხბურთი
1
0
0
ლუხუმ ჩხვიმიანი
ძიუდო
1
0
0
ავთანდილ ცერცვაძე
სუმო
1
7
5
რაულ ცირეკიძე
ძალოსნობა
1
0
3
ირაკლი ცირეკიძე
ძიუდო
5
1
3
ზაურ ცხადაძე
მკლავჭიდი
9
0
2
ნანა ძაგნიძე
ჭადრაკი
2
3
5
ლევან წიკლაური
ძიუდო
3
2
2
დავით ჭელიძე
მკლავჭიდი
9
4
1
ავთანდილ ჭრიკიშვილი
ძიუდო
9
4
4
შოთა ხაბარელი
ძიუდო
2
3
3
ლერი ხაბელოვი
თავისუფალი ჭიდაობა
9
1
0
დილარ ხაბულიანი
ძიუდო
1
0
0
ზვიად ხანჯალიაშვილი
ძიუდო
3
0
2
რამაზ ხარშილაძე
ძიუდო
1
2
2
ბადრი ხასაია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
2
2
გია ხაჩიძე
მკლავჭიდი
8
0
1
დავით ხახალეიშვილი
ძიუდო
7
2
4
ნესტორ ხერგიანი
ძიუდო
8
3
10
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
4
3
3
მინდია ხომიზური
ძიუდო
2
0
1
თემურ ხუბულური
ძიუდო
4
2
0
რაშ ხუტაბა
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
0
ვახტანგ ჯავახაძე
მკლავჭიდი
7
4
3
ივერი ჯიქურაული
ძიუდო
2
2
4
ნოდარ ჯორჯიკია
კალათბურთი
1
1
0