ქართული სპორტის
სტატისტიკა
 
 
მსოფლიო ჩემპიონები
 
სულ: 152
როსტომ აბაშიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
0
0
ზაქარია (სოსო) აბრამაშვილი
ბატუტზე ხტომა
1
0
0
გიორგი ალბუთაშვილი
მკლავჭიდი
1
0
1
ნატალია ანისიმოვა
აკრობატიკა
8
6
0
ალექსანდრე ანპილოგოვი
ხელბურთი
2
2
0
ბორის ანტონოვი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
2
0
1
მერი არაბიძე
ჭადრაკი
1
0
1
გელა არაბული
მკლავჭიდი
1
1
0
გოგიტა არქანია
კარატე
1
0
1
ნუგზარ ასათიანი
ფარიკაობა
2
3
1
გიორგი ასანიძე
ძალოსნობა
5
2
1
ვლადიმერ აფციაური
ფარიკაობა
2
0
2
თეიმურაზ აფხაზავა
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
4
0
2
იოსებ ახალბედაშვილი
სამბო
2
0
5
გივი ახვლედიანი
ფრენბურთი
2
0
0
გრიგოლ ბაინდურაშვილი (ბაინდუროვი)
ძიუდო
3
0
1
ვახტანგ ბალავაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
2
2
1
ნინო ბაციაშვილი
ჭადრაკი
1
1
2
დავით ბედინაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
2
1
ზარბეგ ბერიაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
4
2
1
მალხაზ ბერუაშვილი
სამბო
3
0
0
ბესარიონ ბერულავა
სამბო
1
2
4
ვახტანგ ბლაგიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
5
0
0
მინდია ბოდაველი
სამბო
3
2
5
ირინე გაბაშვილი
მხატვრული ტანვარჯიში
1
0
1
ვილენ გაბრავა
მკლავჭიდი
4
3
3
ნონა გაფრინდაშვილი
ჭადრაკი
16
1
0
გურამ გედეხაური
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
0
ჯაბა გეთიაშვილი
მკლავჭიდი
2
3
6
გურამ გიგოლაშვილი
მკლავჭიდი
2
1
2
გენადი გიორგაძე
სამბო
1
0
0
ინგა გიორგობიანი
აკრობატიკა
8
6
0
ლიუდმილა გლაზუნოვა
აკრობატიკა
2
1
0
დავით გობეჯიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
4
1
1
ანასტასია გოტფრიდი
ძალოსნობა
4
1
0
მაია გუბიევა
სასტენდო და ტყვიის სროლა
2
1
1
ერეკლე გურჩიანი
მკლავჭიდი
12
7
7
ლაშა გუჯეჯიანი
ძიუდო
4
1
2
ნიკოლოზ დერიუგინი
კალათბურთი
2
0
2
ლალი დოლიძე
მხატვრული ტანვარჯიში
2
0
0
ანა დოღონაძე
ბატუტზე ხტომა
1
0
0
ირინა დრიაევა
მკლავჭიდი
2
0
2
ნინა დრონოვა
სპორტული ტანვარჯიში
1
0
0
ლევან ებანოიძე
სუმო
2
0
2
მუხრან ვახტანგაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
2
ჯანგულ ვიბლიანი
მკლავჭიდი
6
7
0
ლევან თედიაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
10
1
0
კობა თოდაძე
მკლავჭიდი
5
1
2
გურამ თუშიშვილი
ძიუდო
3
0
0
ვახტანგ იაგორაშვილი
თანამედროვე ხუთჭიდი
1
1
2
ზურაბ იაკობიშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
3
თამაზ იმნაიშვილი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
8
3
4
გიორგი კანდელაკი
კრივი
2
1
0
გივი კარტოზია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
4
0
1
ვაჟა კაჭარავა
ფრენბურთი
3
0
2
ზაზა კედელაშვილი
ძიუდო
7
0
0
გენადი კვიკვინია
მკლავჭიდი
15
2
2
მანუჩარ კვირკველია
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
1
3
ნანა კიკილაშვილი
აკრობატიკა
2
2
2
გურამ კოსტავა
ფარიკაობა
2
2
6
უშანგი კუზანაშვილი
სამბო
6
3
4
მამუკა კურდღელაშვილი
სამბო
3
5
1
ელდარ (ლუკა) კურტანიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
7
5
5
კობა კურტანიძე
ძიუდო
3
0
1
თემურ ლიპარტაშვილი
მკლავჭიდი
3
5
4
ვარლამ ლიპარტელიანი
ძიუდო
10
8
8
შოთა ლომიძე
თავისუფალი ჭიდაობა
4
3
0
დავით ლორიაშვილი
სამბო
4
1
4
ქეთევან ლოსაბერიძე
მშვილდოსნობა
7
0
0
რევაზ ლუტიძე
მკლავჭიდი
3
0
1
სვეტლანა მაკარიჩევა
აკრობატიკა
6
0
0
გრიგოლ მამრიკიშვილი
ძიუდო
1
1
0
იოსებ მაღალაშვილი
სამბო
1
1
0
სალომე მელია
ჭადრაკი
1
1
4
ჯიმშერ (ჯიმი) მერაბიშვილი
მკლავჭიდი
5
2
0
რევაზ მინდორაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
3
3
2
სვეტლანა მკრტჩიანი-ფეიქრიშვილი
აკრობატიკა
2
1
0
მანანა მნათობიშვილი
აკრობატიკა
2
2
2
ჯონდო მუზაშვილი
სამბო
4
0
2
ჯემალ მჭედლიშვილი
სამბო
4
0
0
ლევან ნახუცრიშვილი
სამბო
2
7
2
რამაზ ნოზაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
3
1
2
ირინა ოვოიანი
აკრობატიკა
2
6
0
ადამ ოქრუაშვილი
ძიუდო
8
4
6
ნინო ოძელაშვილი
სამბო
3
4
4
მირიან პავლიაშვილი
სამბო
2
1
5
ამირან პაპინაშვილი
ძიუდო
6
2
7
ვალერი პარუნაშვილი
სამბო
1
0
1
გენო პეტრიაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
3
1
6
ლევან პოღოსიანი
მკლავჭიდი
2
2
0
დავით პოღოსიანი
თავისუფალი ჭიდაობა
2
0
1
ტარიელ ჟღენტი
სასტენდო და ტყვიის სროლა
10
3
1
ზებედა რეხვიაშვილი
ძიუდო
4
0
3
ვლადიმერ რუბაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
1
რომან რურუა
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
5
1
0
ლევან საგინაშვილი
მკლავჭიდი
6
4
0
ზურაბ საკანდელიძე
კალათბურთი
6
0
3
მიხეილ სალაძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
0
ნინო სალუქვაძე
სასტენდო და ტყვიის სროლა
12
7
6
ვეფხია სამხარაძე
მკლავჭიდი
5
8
1
გურამ საღარაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
2
3
1
რუსუდან სიხარულიძე
სპორტული ტანვარჯიში
1
0
1
გიორგი სხირტლაძე
თავისუფალი ჭიდაობა
1
2
1
ლაშა ტალახაძე
ძალოსნობა
9
0
0
ნუგზარ ტატალაშვილი
ძიუდო
5
3
4
სერგეი ტერნოვიხი
სამბო
2
0
0
ამირან ტოტიკაშვილი
ძიუდო
3
0
2
მამუკა ფაჯიშვილი
მკლავჭიდი
2
0
2
მინდია ფეტვიაშვილი
მკლავჭიდი
2
1
0
ალექსი ფრეწუაშვილი
მკლავჭიდი
4
5
2
ომარ ფხაკაძე
ველოსპორტი
1
1
2
შალვა ქარდავა
ძიუდო
3
0
2
ელენე ქებაძე
ძიუდო
1
4
2
დავით ქევხიშვილი
ძიუდო
3
3
3
ავთანდილ ქორიძე
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
2
0
0
პაატა ღვინიაშვილი
სამბო
2
3
1
თემო ყაზარაშვილი
ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა
1
0
2
გიორგი ყიზილაშვილი
ძიუდო
1
1
0
ლაშა შავდათუაშვილი
ძიუდო
8
2
4
დიმიტრი (დიტო) შანიძე
ძალოსნობა
3
9
0
გალინა შარაბიძე (მინაიჩევა)
სპორტული ტანვარჯიში
1
1
0
მაია შილაკაძე
აკრობატიკა
2
2
2
მაია ჩიბურდანიძე
ჭადრაკი
13
3
1
ვახტანგ ჩიდრაშვილი
სამბო
9
2
0
რაფაელ ჩიმიშკიანი
ძალოსნობა
9
3
0
გენადი ჩირგაძე
სამბო
1
2
0
თამაზ ჩუტკერაშვილი
მკლავჭიდი
1
4
1
ავთანდილ ცინცაძე
სამბო
1
1
5
ზაურ ცხადაძე
მკლავჭიდი
9
0
2
ანდრო ცხოვრებოვი
თავისუფალი ჭიდაობა
1
0
1
ნანა ძაგნიძე
ჭადრაკი
2
3
5
ლევან წიკლაური
ძიუდო
3
2
2
დავით ჭელიძე
მკლავჭიდი
9
4
1
იმედა ჭინჭარაული
მკლავჭიდი
2
1
3
ავთანდილ ჭრიკიშვილი
ძიუდო
9
4
4
ლერი ხაბელოვი
თავისუფალი ჭიდაობა
9
1
0
აკაკი ხანიშვილი
სამბო
1
1
1
ზვიად ხანჯალიაშვილი
ძიუდო
3
0
2
გია ხაჩიძე
მკლავჭიდი
8
0
1
დავით ხახალეიშვილი
ძიუდო
7
2
4
ნესტორ ხერგიანი
ძიუდო
8
3
10
ვლადიმერ ხინჩეგაშვილი
თავისუფალი ჭიდაობა
4
3
3
მინდია ხომიზური
ძიუდო
2
0
1
ვახტანგ ხოსიტაშვილი
ძიუდო
1
0
1
ბელა ხოტენაშვილი
ჭადრაკი
1
2
4
რუსუდან ხოფერია
ბატუტზე ხტომა
3
1
0
თემურ ხუბულური
ძიუდო
4
2
0
ვახტანგ ჯავახაძე
მკლავჭიდი
7
4
3
ლელა ჯავახიშვილი
ჭადრაკი
1
2
5
სერგო ჯაიანი
სპორტული ტანვარჯიში
1
0
1
ბადრი ჯანიაშვილი
სამბო
1
2
2
იოსებ (სოსო) ჯაჭვლიანი
მკლავჭიდი
1
1
1